Zdrowie
Profilaktyka

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego każdy z nas powinien w racjonalny sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno także ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w absolutnie profesjonalny sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. Przy tego typu problemach ogromnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym warto zwrócić szczególną uwagę na poszczególne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Powinno się wprowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz