Zdrowie
Profilaktyka

Zadbaj w odpowiedni sposób o Dno miednicy

Należałoby być poinformowanym, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie istotna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, wskazane jest zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Powinno się wprowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz