Zdrowie
Profilaktyka

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy powinien zadbać o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymanie moczu w pęcherzu a także poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w profesjonalny sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego rodzaju przeszkodach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby wziąć pod uwagę określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc także istnieje możliwość ich wykonywania. Powinno się prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz