Sport

Klęska zespołu narodowego Kataru - fantastyczny początek mistrzostw świata dla zespołu Ekwadoru!

W spotkaniu otwarcia światowego czempionatu drużyna Ekwadoru ograła kadrę Kataru!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się raz na 4 lata. Fani piłkarscy z całego świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny pojedynek mundialu i to nie ulega wątpliwości. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała niezwykle poprzedziła inauguracyjny mecz. Później jednak nadeszła pora futbolu i piłkarscy wielbiciele zgromadzeni na stadionie a także przez telewizorami oczekiwali niezwykłego meczu. Już od pierwszych minut emocji nie brakowało, gdyż gracze narodowej reprezentacji Ekwadoru błyskawicznie strzelili gola. Valencia trafił do siatki już w trzeciej minucie i wydawało się, że drużyna narodowa Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego spotkania zdecydował się przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, iż w chwili zagrania napastnik był na pozycji spalonej. Organizatorzy tego turnieju mieli więc wiele szczęścia w tej sytuacji.

Narodowa reprezentacja Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszej bramki nie miała w planach zaprzestać atakowania. Piłkarze narodowej reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie kontrolowali tempo w tym meczu. Gracz zespołu Ekwadoru chwilę później odnalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem zespołu Kataru i został przewrócony. Sędzia główny nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Kapitan narodowej reprezentacji Ekwadoru Valencia zamienił rzut karny na bramkę. Słabo względem zespołu narodowego Ekwadoru prezentowała się kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na grę, a bramkarz zespołu narodowego Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. Druga bramka dla narodowej drużyny Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem znowu był Valencia. W trakcie I części tego spotkania nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. Obie drużyny w trakcie II połowy wyraźnie zredukowały rytm i na boisku działo się mało. W końcowym rozrachunku mecz skończył się rezultatem 2:0 dla reprezentacji Ekwadoru, która świetnie rozpoczęła te mistrzostwa. Drużyna narodowa Kataru natomiast znalazła się aktualnie w trudnym położeniu i może mieć trudności z awansem do pucharowej fazy.